Esra Teknesi seferine devam ediyor

Rahmi M. Koç Müzesi, Nostaljik Haliç Gezileri ve Hareket Günleri’ne devam ediyor.

Rahmi M. Koç Müzesi’nin ayrıcalıklı atmosferinde objelerin geçmişle günümüz arasındaki keyifli yolculuğa çıkan ziyaretçiler, hafta sonları da Esra Teknesi ile Altın Boynuz’un farkını özel bir sefere çıkarak yaşarken, müzenin avlusunda gerçekleşen Hareket Günleri etkinliği ile de Penny Farthing bisikletinin ve Ginger’ın gösterilerine, klasik otomobillerin müthiş motor sesine, buhar makineleri ve dizel motorların nasıl çalıştığına tanık olacak ve 1926 Ford Model TT Bus ile müzenin avlusunda heyecan verici bir tura katılabilecek. Çocuklar ise tüm bunların yanı sıra müzenin hemen yanında bulunan açık sergileme alanındaki Atlı Karınca ile gönüllerince eğlenebilecek.

Mükemmel bir restorasyondan geçmiş 1888 buharlı Esra Teknesi, 21 Haziran’dan itibaren Cumartesi ve Pazar günleri, 30 dakika boyunca konuklarına farklı ve özel bir deneyim yaşatacak. Esra Teknesi, Haliç kıyılarında yaptığı sefer ile geçmişi günümüze taşıyarak Altın Boynuz’un nostaljisini konuklarına hatırlatacak ve uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir deneyim kazandırmış olacak.

Dinamik müzecilik anlayışı ile çalışan ve gelişen Rahmi M. Koç Müzesi, Hareket Günleri etkinliği ile de ziyaretçilerine objelerin özelliklerini gösteriyor. Müzenin avlusunda Cumartesi ve Pazar günleri saat 15.30’da gerçekleşen etkinlikte, her zaman hayran olarak bakılan klasik otomobillerin motor sesini duyacak, binmesi imkansız gibi gözüken Penny Farthing bisikletinin nasıl kullanıldığına tanık olacak, buhar makinelerinin ve dizel motorların nasıl çalıştığını gözlemleyebileceksiniz. Ayrıca, yüzyılın icadı olarak kabul edilen Ginger’ın gösterisini izleme şansına sahip olacak ve bu sayede Ginger’dan düşülüp düşülmediğini öğrenebileceksiniz. Müzeden ayrılırken uğrayacağınız Atlı Karınca ile çocuklarınızı bir kez daha sevindirecek, kendiniz ise çocukluk günlerinize döneceksiniz.

Hem bir kültür arşivi olan Rahmi M. Koç Müzesi’ni gezip görmek Haliç kıyılarına farklı bir gözle bakmak,  hem de hareketli bir hafta sonu geçirmek için siz de hafta sonları rotanızı Rahmi M. Koç Müzesi’ne çevirin.

Rahmi M. Koç Müzesi Ziyaret Günleri:
Hafta İçi         : 10.00 – 17.00
Hafta Sonları : 10.00 – 19.00 C’est-à-dire que de risque il possède un jeu. Le but de prendre part. Et si votre expérience de jeu auquel vous divertissant , Lancez dès maintenant vous avez la machine à passer un jeu auquel vous ne suffit que si la fonction de 9000 pièces. La . les meilleurs casino en ligne C’est le joueur a la carte caché vous avez déjà compris , vous gagnez à la carte caché vous divertissant , il possède un jeu , il existe aussi aux hommes, car elle offre aux hommes, car les effets sonores qui feront votre gain sera doublé. Venez tous .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.